Poziv na skup: Otvorena nauka u programima Horizont 2020

Poštovana/i,

Evropska komisija je propisala otvoreni pristup objavljenim naučnim radovima kao obavezujući način publikovanja za sve projekte finansirane u okviru Horizont 2020. Dodatno, za sve projekte iz ovog programa koji počinju sa realizacijom od 1. janura 2017. godina obaveza otvorenosti je propisana i za prikupljene podatke u okviru istraživanja.

U nameri da se obaveze pojasne, Univerzitet u Beogradu, u saradnji sa MPNTR, organizuje skup OTVORENA NAUKA U PROGRAMIMA HORIZONT 2020.

Cilj ovog jednodnevnog skupa ja da se istraživači upoznaju sa preuzetim obavezama u H2020, kao i načinima kako da te obaveze ispune.

Predavanja stranih izlagača ukazaće i na mogućnosti učešća institucija iz Srbije u programima otvorene nauke koje finansira Evropska komisija.

Detaljne informacije o skupu dostupne su na http://h2020.rcub.bg.ac.rs/?page_id=704

Na toj stranici dostupan je i link za PRIJAVU. Za skup nema kotizacije, ali je prijava obavezna (na osnovu broja prijava iz Novog Sada, Niša i Kragujevca, biće organizovan prevoz).

S poštovanjem,
Organizacioni odbor