Osnove neurologije pasa, mačaka, kunića i afričkih patuljastih ježeva

Edukacije na fakultetu

Osnove neurologije pasa, mačaka, kunića i afričkih patuljastih ježeva

Dana 27. i 28.10.2018. godine na Fakultetu veterinarske medicine Univerziteta u Beogradu (Predavaonica i Nastavna bolnica za male životinje Katedre za bolesti kopitara, mesojeda, živine i divljači) biti održana edukacija pod nazivom „Osnove neurologije pasa, mačaka, kunića i afričkih patuljastih ježeva“. Edukaciju će održati Prof. dr Nenad Andrić i doc. dr Miloš Vučićević. Edukacija će trajati 2 dana (vikend) i koncipirana je tako da prvi dan budu održana predavanja koja će biti prezentovana u vidu originalnih slučajeva (video bim prezentacija) i praktičnog pristupa u terapiji pojedinih neuroloških oboljenja (maksimalan broj učesnika 40). Drugog dana će biti održana radionica – Neurološki pregled pasa i mačaka sa maksimalno 5 učesnika. Radionicu će činiti dva dela. Teorijski deo - tumačenje rezultata i utvrđivanje lokalizacije procesa na nervnom sistemu kod originalnih slučajeva putem video bim prezentacije. Praktični deo - izvođenje pregleda zdravih jedinki u nastavnoj bolnici (ako bude prilike i na bolesnim, a ako učesnici imaju svoje pacijente mogu ih dovesti da se njima uradi pregled).

Link ka prijavi za skup